Home Новини 22 червня – День скорботи і пам’ять жертв війни вшановує сьогодні Україна

22 червня – День скорботи і пам’ять жертв війни вшановує сьогодні Україна

Той народ, який не пам’ятає своєї історії, не має права на майбутнє.

Покладанням квітів до обеліску Слави відзначили новенчани День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

В урочистостях взяли участь ветерани Другої світової, громадськість селища Нового. Разом із сивочолими ветеранами квіти до обеліску Слави поклали селищний голова Сергій Денисенко, секретар селищної ради Ірина Огаль, заступник селищного голови з економічних питань Ганна Семенюк.

Недільний ранок саме цього дня 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів людей. У цей день, 78 років тому, нацистська Німеччина напала на Радянський союз, найжахливіша війна в історії людства отримала новий виток свого розвитку і забрала життя кожного п’ятого українця. З історії ми черпаємо досвід, вона робить нас мудрішими й застерігає від помилок.

Війна 1941 року увірвалася в юність наших дідів і прадідів, мов чорний смерч. Підпалила квітучу землю, затьмарила міста і села. Біль від спогадів з часом стає меншою й не такою пекучою. Та історична віддаленість допомагає усвідомити масштабність минулих трагедій, провести паралелі з сучасністю, зрозуміти, що насправді тоді відбувалося. І на часі зробити це саме зараз, коли Україна, по суті, знаходиться у стані неоголошеної війни. Саме сьогодні необхідно зрозуміти, що війна, терор, нацизм, голокост – це вселюдська трагедія, а не тільки трагедія того народу, країни, на яких спрямоване це зло. Важливо розуміти його витоки й невідворотні наслідки.

Адже у війні не може бути переможців: ще жодна країна не вийшла з війни без втрат. Скільки б не змінювалось поколінь на землі, вони повинні знати, які втрати понесли учасники Другої світової війни, якою ціною була здобута перемога над фашистською Німеччиною і які муки та страждання спричинила війна й німецькому народу також. Новенчани хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

Хвилиною мовчання пом’янули та згадали усіх, хто не пережив ті трагічні для України роки і хто не повернувся із сьогоднішньої війни, зупиняючи російську агресію, відстоюючи незалежність своєї держави і волю свого народу.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука нашої перемоги і сьогодні. Слава Україні! Слава Героям!