Home Новини «А біль Афгану навіки»

«А біль Афгану навіки»

319

16 лютого 2019 року в стінах школи естетичного виховання «В гостях у казки» Новенської селищної ради була проведена зустріч-спогад для воїнів-інтернаціоналістів з нагоди 30- ї річниці виведення військ із Афганістану.

Цифра 30. Доволі солідний вік. А саме історія життя людей, за плечами яких болі розлуки, втрачених надій, втратабойових друзів… Це посивіла мати, це згорблений тугою батько, згорьовані очі коханої..

Важко сказати, що на нас так сильно впливає – магія цифр або той час, який віддаляє нас від подій 1979-1989 років, але настрою це нам зовсім не поліпшує.

Говорити і писати про війну, тим більше про афганську, дуже тяжко. Переплетіння політичних, воєнних, економічних, соціальних та інших її складових потребує детального аналізу кожної з них.

Нам складно  вникнути в специфіку стратегії і тактики Обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані. Нам непросто розібратися в політичних хитрощах. Зі словами підтримки і побажаннями здоров’я завітали голова Новенської селищної ради Денисенко С.П., члени виконавчого комітету Новенської селищної ради, які  висловлювали слова щироїповаги щодо виконання воїнами-афганцями військового обов’язку і згідно Розпорядженню Новенськоїселищної ради № 14 – о/д від 5 лютого 2019 року «Про нагородження та надання  матеріального заохочення учасникам бойових дій на території інших держав»  нагородили 23 учасника бойових дій на території інших держав, що зареєстровані на території Новенської селищної ради,  знаком

«Афганістан – 30», медаллю «Честь. Мужність. Пам’ять» та квітами.

На тематичну зустріч завітали гості з міста:  голова міської спілкиветеранів Афганістану міста Кропивницького Чорноморченко Володимир Вікторович, заступник голови обласної федерації Збройних Сил та силових структур УкраїниДозор Любов Борисівна, Краснокутська Валентина Анатоліївна – голова спілки вдів загиблих воїнів-афганців в місті Кропивницькому та  в Кіровоградській області, депутат міської ради Валентина Сергіївна Яремчук, які висловили свою позицію щодо подій 1979-1989 років і зичили здоров’я, триматися духом, надіятися на краще і бажали мирного неба прийдешнім поколінням.

Життя дає два безцінні дари: один—це час, другий—це свобода вибору.  Воїни-афганці присвятили відведений їм час на гострі емоції, вони вільно обміняли його на високі діяння, вклали його в людяність…

Для нас, українців, важким підсумком афганської війни стали загибель наших солдатів і офіцерів. Всі присутні вшанували загиблих воїнів в Афганістані хвилиною мовчання.

Для воїнів-афганців концертну програму підготували:народний художній колектив України театр танцю «В гостях у казки» – керівники – заслужені працівники культури України Ірина та Микола Русули, балетмейстер-постановник магістр хореографії Русул А.М., багаторазові лауреати міського конкурсу «Зіркові голоси» вокальний гурт «Джерельце» – керівник Вощенко Тетяна Вікторівна, вчитель ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів № 10, вокальний гурт тріо «Берегиня»,  призери Всеукраїнського вокального конкурсу «Червона калина», селоОлексіївка- керівник Онойченко Володимир Олександрович.

Урочиста зустріч завершилася традиційним загальним фото та  покладанням квітів до пам’ятної стели воїнам-афганцям, що на території селища Нового.

Адміністрація ШЕВ «В гостях у казки» надала комфортні умови для спілкування та обміну думками. Спонсорами зустрічі стали депутат міської ради міста Кропивницького Валентина Сергіївна Яремчук,  адміністрація мережі магазинів «Океанія», «Соколівський м’ясокомбінат»,  «Наша Ряба». Нам було дуже приємно, що афганці задоволені зустріччю та гостинним прийомом.

Воїнам-афганцям та гостям і всім присутнімбажаємо  здоров’я, щастя, миру,  душевного  спокою, злагоди, добробуту у великому домі, що зветься – Україна.

Завідувач
організаційно-масового відділу
Л. Куроп’ятник