Home Мінюст Інформація про СТОП НАСИЛЬСТВО!

Інформація про СТОП НАСИЛЬСТВО!

472

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право» Фортечний районний у м. Кропивницькому відділ ДРАЦС інформує про СТОП НАСИЛЬСТВО!

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. Однією з таких напрямків проекту є домашне насильство.

Домашне насильство- це діяння/бездіяльність між членами сім’ї або родичами, зокрема між колишнім подружжям, незалежно від того, чи зареєстровано їх шлюб та чи проживають вони спільно.

Форми домашнього насильства:

– фізичне (заподіяння тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті);

– сексуальне (будь-які діяння сексуального характеру, вчинені без згоди особи);

– психологічне (словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняють невпевненість, нездатність захистити себе, шкоду психічному здоров’ю);

– економічне (умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів чи документів, перешкоджання в отриманні лікування, заборона працювати, примушування до праці, заборона навчатися.