Home Оголошення Правила утримання та експлуатації дитячих ігрових та спортивних майданчиків, а також інших...

Правила утримання та експлуатації дитячих ігрових та спортивних майданчиків, а також інших об’єктів відпочинку дітей у смт.Новому, м.Кропивницький

827

Ці правила визначають утримання та експлуатації дитячих ігрових та спортивних майданчиків, а також інших об’єктів відпочинку дітей у смт.Новому, м.Кропивницький. Всі пропозиції або доповнення приймаються в письмовій формі за адресою: м.Кропивницький, смт.Нове, вул.Металургів, буд.№ 3, Новенська селищна рада каб.№ 1 з 8.00 до 17.00 год. в п’ятницю з 8.00 до 16.00 год. обідня перерва з 12.00 до 13.00 год.

Додаток 2
до рішення виконкому
від _________ №____

ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ
дитячих ігрових та спортивних майданчиків, а також інших об’єктів відпочинку дітей
у смт.Новому, м.Кропивницький

1. Загальні положення

Ці правила розроблені відповідно до ДБН Б.2.2-5:2011, Наказу Міністерства охорони здоров’я від 31.08.2009 № 653, «Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» затверджених наказом від 01.03.2006 № 110 Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Дитячий ігровий або спортивний майданчик (далі Майданчик) – це предметно-просторова сфера для вільного відпочинку, дозвілля різних вікових груп дітей. Згідно ДБН Б.2.2-5:2011 пп. 6.8, 6.8.1 дитячі майданчики організовують у вигляді окремих майданчиків для різних вікових груп або як комплексні ігрові майданчики із зонуванням за віковими інтересами. Для підлітків (від 12 років до 16 років) організовують спортивно-ігрові комплекси. Ігрові та спортивні майданчики повинні бути обладнані малими архітектурними формами для відпочинку, ігор та зайняття спортом.

2. Розташування майданчиків та безпечні зони.

Територія Майданчика має відповідати вимогам будівельних норм і правил. Важливе значення має екологічна та санітарна безпека на майданчиках.
Виключається сусідство з сміттєвими баками. Майданчики повинні бути ізольовані від об’єктів обслуговування, господарських дворів, магістральних вулиць смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5м і не повинні бути прохідними для пішоходів.
Розташування обладнання дитячого ігрового або спортивного майданчика повинно проводитися з урахуванням наступних позицій:
– особливості ландшафту (схили на місцевості, дерева, доріжки і т.д.);
– обов’язкова наявність зон безпеки для кожного окремого ігрового компонента майданчика;

– виділення вікових зон в зв’язку з відсутністю у маленьких дітей відчуття небезпеки та слабкою координацією рухів;
– огородження майданчиків від близького проходження транспорту, пішохідних доріжок, вигулу собак.

3.Огляди та поточне обслуговування обладнання і поверхній огляд майданчиків.
Регулярний візуальний огляд складається з виявлення явної небезпеки, яка може бути внаслідок вандалізму, неправильної експлуатації елементів майданчика або природних умов.
Особливу увагу треба приділяти збереженню комплектності обладнання, його структурній цілісності, справності обладнання, стану рухливих частин. Результати огляду заносяться в журнал огляду (згідно затвердженої форми та періоду проведення (щотижня, щомісяця)). При виявленні невідповідності встановленим нормам обладнання чи комплектуючих частин, складається акт за формою (акт при проведенні щорічного огляду (під час проведення двомісячника з благоустрою).

Огляди (тижневий, місячний, щорічний, позачерговий) майданчиків, розташованих на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, здійснюється підприємством незалежно від форми власності, яке обслуговує житловий фонд. Позачергові огляди проводяться після стихійного лиха та других непередбачуваних обставин, які можуть спричинити пошкодження. Виявлені пошкодження виправляються негайно. Якщо це неможливо, майданчик та обладнання повинні бути закриті для використання. Поточне обслуговування обладнання і поверхні майданчиків складається з попередніх заходів щодо підтримання рівня безпеки та ефективності. Такі заходи повинні включати:
– перевірку вузлів кріплення скріплюючи елементів;
– перефарбування та фарбування поверхонь;
– обслуговування будь-яких амортизуючи поверхонь;
– змащення підшипників;
– видалення битого скла та інших уламків або забруднень;
– підсипка витоптаної поверхні до правильного рівня;
– чистка, миття, витирання обладнання до самих маленьких деталей;
– утримання огорожі в належному стані.
Обслуговування майданчиків включає в себе заходи по виправленню дефектів або відновленню необхідного рівня безпеки ігрового обладнання та поверхонь. Такі заходи включають:
– заміну кріплення;
– зварку металічних елементів;
– заміну зношених чи пошкоджених частин;
– заміну пошкоджених структурних елементів.

4. Вимоги до безпеки обладнання.
Вимоги безпеки до обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків повинні відповідати пп. 5.14, 5.15 «Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» затверджених наказом від 03.2006 № 110 Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи а саме:
– обладнання та його складові частини повинні відповідати загальним вимогам безпеки і заходам захисту відповідно до встановлених вимог;
– відповідати віковій групі дітей;
– забезпечувати доступ дорослих для допомоги дітям усередині обладнання;
– не допускати скупчення води на поверхнях елементів обладнання майданчика;
– не допускати утворення калюж на території майданчика та забезпечувати вільний стік води і просихання;
– конструкція обладнання має забезпечувати міцність, стійкість, твердість і просторову незмінюваність;
– наявність виступаючих елементів обладнання з гострими кінцями або крайками, здатними нанести травму, не допускається.

Для захисту дітей від падіння з обладнання його слід оснащуватипоручнями та огородженням. На сходах, доступних дітям до трьох років, поручні обладнують, починаючи з першого східця.
Обладнання має унеможливлювати застрягання тіла, частин тіла, пальців, волосся, одягу дитини, ґудзиків. Поверхня ігрового майданчика повинна бути вільна від будь-яких гострих, заточених частин або виступів. Матеріали з незадовільними пом’якшуючими властивостями повинні бути поза зоною приземлення.

Обладнання ігрового комплексу має бути встановлене безпечним способом кваліфікованим персоналом у відповідності з технічним паспортом на кожен
ігровий компонент майданчика, чи весь майданчик, а також згідно інструкцій виробника.
Після завершення монтажу обладнання власник (замовник) проводить комісійне обстеження і складає акт приймання. Під час обстеження перевіряється комплектність, правильність та надійність зборки ігрових елементів, надійність кріплення до фундаментів, безпечність покриття майданчика, наявність технічного паспорту виробу.
До оформлення акту приймання майданчик та обладнання на ньому повинні бути закриті для використання.

5. Забезпечення безпечної експлуатації майданчиків.

Вимоги безпеки до обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків повинні відповідати пп. 5.14, 5.15 «Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» затверджених наказом від 01.03.2006№ 110 Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Підприємствам, які надають послуги з утримання будинків, споруд та при будинкових територій та іншим балансоутримувачам дитячих ігрових та спортивних майданчиків, встановлюється періодичність огляду обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків:
– регулярний візуальний огляд один раз на тиждень.
– функціональний огляд один раз на місяць з записом у журнал результатів контролю за технічним станом обладнання дитячих ігрових та спортивних
майданчиків.
– щорічний основний огляд один раз на рік з оформленням акту огляду та перевірки обладнання дитячих ігрових та спортивних майданчиків (у термін
проведення двомісячника з благоустрою).
Загальні планові огляди майданчиків здійснюються при проведенні весняних та осінніх оглядів жилих будинків.
Планові огляди полягають в детальному огляді поверхонь майданчика, перевірки дії і надійності обладнання. Особлива увага приділяється рухливим
частинам та елементам з тертям.
Серйозні дефекти, які ставлять під загрозу безпеку, мають бути негайно усунені.
Виконання ремонту під час експлуатації обладнання забороняється Зміна елементів або частин обладнання, які можуть призвести до небезпечної експлуатації обладнання, можуть бути виконані тільки після консультації з виробником. Якщо технічний стан обладнання незадовільний,
допуск відвідувачів повинен бути заборонений.
Обслуговуюча організація повинна вести записи у встановлених журналах про всі здійснені роботи для безпечної експлуатації майданчиків:

– акти позачергових оглядів та перевірок;
– журнали огляду і обслуговування.

6. Загальні рекомендації.
Для підвищення рівня безпечної експлуатації на майданчиках встановлюються таблички, які попереджують батьків про правила експлуатації та вікових особливостях обладнання.
На майданчиках повинна бути інформація із зазначенням контактного телефону для повідомлення про серйозні пошкодження та поломки.

Заступник селищного голови з питань
діяльності виконавчих органів С.В.Щекатурін