Home Новини Селище Нове увіковічило та вшанувало своїх героїв

Селище Нове увіковічило та вшанувало своїх героїв

94

Нещодавно у приміщенні Новенської селищної ради відбулася презентація збірки-альманаху «Новенчани на сторожі Вітчизни». Ідея створення книги виникла тоді, коли селище Нове святкувало 40-річчя від дня свого заснування. Автором та ідейним натхненником проекту є почесна мешканка селища Віра Іванівна Махоріна. До творчої групи упорядників альманаху також увійшли Самонова Валентина, учитель української мови та літератури ЗОШ №10 та Салтан Катерина, завідувач бібліотеки-філії №17 МЦБС міста Кропивницького.

Збірка побачила світ завдяки моральній та матеріальній підтримці депутатів Новенської селищної ради.

На своїх сторінках альманах об’єднує тематичні розділи «Герої ІІ-ї світової», «Присмак гіркого дитинства», «Чорні дзвони Чорнобиля», «Афганістан – душі кривава рана», «Герої неоголошеної війни». Книга створювалась для вшанування та увіковічення пам’яті новенчан усіх часів та поколінь, які жили і працювали на благо своєї малої батьківщини та віддавали своє життя за непорушний мир в Україні. А для нинішніх мешканців селища Нового новонароджена збірка – міцне історичне та духовне коріння, яке поєднує їх з минулим. На її живих та емоційних сторінках – розповіді родичів та рідних героїв-новенчан.

Такий творчий доробок, альманах пам’яті та вшанування став справжньою приємною несподіванкою для мешканців селища Нового. А зал засідань Новенської селищної ради під час презентації не міг вмістити всіх бажаючих.

Упорядники книги розповіли як збирався матеріал та як вона народжувалась. До слова були запрошені персонажі зі сторінок збірки: учасники бойових дій у роки другої світової війни, в Афганістані, в ООС та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС. Своїм самовідданим служінням Батьківщині вони зайняли гідне місце на сторінках виданого альманаху.

Серед гостей були і ті, хто в своїх поезіях та піснях прославляє  нашу малу батьківщину: Антоніна Корінь, член Національної спілки письменників України, Валентина Саєнко, член літературного об’єднання «Парус», Таміла Лютенко, чия поезія вражає та зачаровує любов’ю до рідного краю. Справжнім  музичним дарунком для присутніх стали виступи дуету «ПараЛель» Андрія Шульги і Тамари Алдошиної та керівника Клубу авторської пісні та поезії «Байгород» Віктора Холявко. До того ж, вони виконували пісні на слова присутніх А.Корінь та В. Саєнко, що надзвичайно вразило мешканців селища, які завітали на творчу презентацію. Останнім акордом в цій душевній атмосфері свята став виступ вокального гурту «Джерельце» під керівництвом Тетяни Вощенко.

Книга «Новенчани на сторожі Вітчизни» швидко розійшлась та зайняла своє чільне місце в багатьох родинах селища Нового. Для тих, хто не зміг її отримати, є чудова нагода почитати, погортати сторінки збірки та познайомитися з героями селища Нового, завітавши в бібліотеку-філію №17 МЦБС міста Кропивницького, яка знаходиться за адресою селище Нове, вулиця Металургів, будинок 25.

Завідувач бібліотеки-філії №17 МЦБС
міста Кропивницького Салтан К.