Home Мінюст Хто несе відповідальність за домашне насильство?

Хто несе відповідальність за домашне насильство?

162

В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право» Фортечний районний у м. Кропивницькому відділ ДРАЦС інформує: хто несе відповідальність за домашне насильство?

Кривдник з числа таких осіб:

• подружжя;
  • особи, які проживають (проживали) спільно однією сім’єю;
  • їх родичі;
  • опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі;
  • колишнє подружжя;
  • наречені;
  • особи, які мають спільних дітей.

У разі домашнього насильства одразу викликати поліцію – 102!
Звернутися на «гарячу лінію» – 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України). Якщо ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей! Захистіть дитину від домашнього насильства!

Найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання! #CтопНасильство #CтопНасильство Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено нові механізми захисту від домашнього насильства:

Терміновий заборонний припис

Підстава: ініціатива поліції або заява постражалої особи. Передбачає для кривдника: – зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

• заборону на вхід та перебування у місці проживання постраждалої особи;
  • заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.

За невиконання припису – штраф, громадські роботи або адміністративний арешт. Термін дії припису – до 10 діб.

Обмежувальний припис

Підстава: заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування.

Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин.

Передбачає для кривдника:

• заборону перебувати у місці спільного проживання (перебування);
  • усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;
  • обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування пострждалої особи;
  • заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;
  • заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

Термін застосування – до 6 місяців.